TJ Lokomotiva Břeclav
centrum sportu a relaxace

Spinning

SPINNING® je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech, které spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti. SPINNING® program kombinuje trénink podle srdeční frekvence s pěti styly jízdy a nabízí tak účastníkům neopakovatelný způsob cvičení. Johnny vytvořil SPINNING® program s vědomím, že každý má při tréninku jiné potřeby a cíle. Jízda každého účastníka plně odpovídá jeho individuálním fyzickým předpokladům.

Je to nejúčinnější a vysoce motivující kardio – vaskulární cvičení posledního desetiletí. Lekce probíhají na speciálních kolech – spinnerech. Každý jezdec si volí zátěž, která mu vyhovuje. Tempo určuje rytmický hudební doprovod. Vše probíhá pod vedením zkušených lektorů, kteří jsou držiteli certifikátu J.G.S.I. Cvičení je nenáročné na koordinaci pohybů, nezatěžuje kloubní systém a směřuje k celkovému procvičení svalů nohou a hýždí, ale také paží a svalů trupu. Již po několika cvičebních hodinách je znát úbytek tukových zásob a zlepšení fyzické kondice. Klademe důraz na správnou techniku jízdy na kole. Standartní lekce trvá 55 min. Po 5 min. rozjetí následuje 35 – 40 min. hlavní část lekce. Posledních 5 - 10 min. věnujeme protažení.

SPINNING® smí nabízet pouze autorizovaná centra, kde jednotlivé lekce vedou lektoři s certifikátem "Johnny G. SPINNING® Instructor" (J.G.S.I.). Jen to je pro Vás zárukou zachování původních, účinných a bezpečných principů SPINNING® programu. Pokud budete mít zájem o více informací navštivte stránky www.spinning.cz.

Jdete poprvé?

Na hodinu přijďte minimálně 15 minut před začátkem lekce! Bude dost prostoru se v klidu převléknout tak, aby lekce mohla začít v čas. S sebou mějte sportovní oblečení ze savého materiálu (nejlépe cyklistické šortky), sportovní obuv s pevnou podrážkou (možno i cyklistické boty s SPD), láhev na zhruba 3/4l pití a ručník. Na recepci se prosím ohlaste jako začátečník, slečna Vám vytiskne tabulku s tepovou frekvencí a zodpoví dotazy. Lekci SPINNING® programu zvládne úplně každý - zátěž si určuje každý sám.

Proč jít na Spinning®?

Kondice - pro udržení nebo zlepšení kondice jednoduchým a zábavným způsobem je SPINNING® ideální. Nemusíte být zrovna vrcholoví sportovci, dokonce nemusíte nikdy předtím sportovat a přesto můžete zajít na SPINNING®. Nemusíte se učit žádné složité pohyby. Budete nenásilným způsobem pracovat na své fyzičce a zárověň si pročistíte svoji mysl - i když je Vám třeba šedesát nebo máte 140 kilo.
Péče o postavu - SPINNING® je ideální prostředek ke zhubnutí. Při jedné 45minutové lekci průměrně spálíte 400 až 600 KCal, což je 12krát více než při aerobiku, aniž by ste zatížii své klouby. Pravidelný SPINNING® trénink Vám pomůže účinně tvarovat a zpevňovat Vaši postavu. Získáte pevný zadeček a štíhlé nohy.
Pro sportovce - SPINNING® program umožňuje specializovnaou přípravu pro všechny druhy sportů. S pomocí měřiče tepové frekvence lze simulovat konkrétní tréninkovou zátěž - vytrvalost, výbušnost i intervalový trénink. Pro svoji vysokou účinnost je SPINNING® běžně používán i ke zlepšení kondice hráčů NHL a je hned po hokeji nejoblíbenějším sportem Jaromíra Jágra.

O nás

Naše centrum bylo otevřeno v červnu roku 2005. Celý areál TJ Lokomotiva Břeclav je zrekonstruovaný, zmodernizovaný a rozšířený o mnoho moderních sportovních i relaxačních prvků. Pod jednou střechou tedy naleznete řadu možností sportovního využití i prostory pro relaxaci a regeneraci. Jsme v těsné blízkosti centra města a přímo sousedíme s městským koupalištěm, přesto je tady klid a bezpeší stranou hlavní rušné ulice.

Naše SPINNING® centrum je vybaveno nejnovějšími značkovými stroji nex SPINNER® PRO. Každý stroj je vybaven oboustrannými kombinovanými pedály, které jsou vhodné jak pro cyklistické tretry s SPD systémem tak i pro běžnou sportovní obuv. Samozřejmostí jsou dva držáky na lahve, které nabízí možnost stálého doplňování tekutin během vaší jízdy. Jako jedniné centrum v Břeclavi nabízíme trénink v takzvaných energy zónách pomocí snímačů tepové frekvence, které jsou zdarma k zapůjčení.

Klademe obrovský důraz na spokojenost našich zákazníků. Jsme si vědomi, že celkový dojem tvoří desítky maličkostí a detailů. Všichni instruktoři SPINNING® programu jsou profesionálně vyškoleni a dále se profesně vzdělávají. Rádi Vám odpoví na jakékoliv dotazy a vysvětlí případné nejasnosti.

Oblečení na Spining® a doplňky

Obuv
Nejvhodnější obuví jsou cyklistické boty s pevnou podrážkou a SPD systémem. Všechna kola v našem centru jsou vybavena SPD kompaktibilními pedály. Dále jsou vhodné i jiné sportovní boty s pevnou podrážkou (např. tenisky). Boty s měkkou podrážkou (např. boty na aerobic nebo běžecké boty) snižují efektivnost šlapání a při jízdě ze sedla se ohýbají přes pedál, což může být nepříjemné a bolestivé.

Oblečení
Zcela ideální oblečení jsou cyklistické kalhoty s vycpávkou a cyklistický dres nebo tričko z funkčního materiálu, které zajišťují perfektní odvod potu. Cyklistické kalhoty také eliminují nepříjemnou bolest na hýždích od sedla. Akce se dá pochopitelně zvládnout i v klasických šortkách a bavlněném tričku, ale zcela nevhodné jsou dlouhé tepláky nebo tepláková souprava. Vzhledem k intenzivnímu pocení doporučujeme i šátek nebo čelenku.

Cyklistické rukavice
Vytrvalý tlak holých rukou proti řídítkům může zapříčinit únavu a pot může vytvořit nepříjemný kluzký povlak na řídítkách. Tyto potíže odstraníte používáním cyklistických nebo fitness rukavic.

Ručník
Vezměte si sebou na lekci malý ručník pro utírání potu z těla a po lekci je vhodné jím otřít SPINNER®.

Lahev na vodu - hydratace
Nejdůležitější součástí vybavení, které budete při jízdě potřebovat je Vaše láhev na vodu. Nic neovlivní výkon víc, než doplňování tekutin během jízdy. Při jízdě venku je vaše tělo ochlazováno proudícím vzduchem, což v místnosti pochopitleně není, proto dochází k nadměrnému pocení a je tedy nutné zvýšené doplňování tekutin. Cyklistická lahev s náústkem umožní, abyste mohli pít průběžně a BEZPEČNĚ po dobu celé lekce. Velké plastové láhve se širokým šroubovacím hrdlem nejsou příliš vhodné ani pohodlné. Pamtujte, že jedinná lekce SPINNINGU® Vás může nebezpečně dehydrovat a ohrozit vaše zdraví. Naši instruktoři jsou vedeni k tomu, aby vám v zájmu bezpečnosti neumožnili absolvování lekce, pokud nebudete mít k dispozici pití.

Hydratace je důležitý faktor schopnosti potit se a udržovat tím správnou tělesnou teplotu, pumpovat krev do pracujících svalů, využít uložené tuky a odstraňovat z těla toxiny. Na lekci proto spotřebujete asi 1,2litru tekutin. Před začátkem je vhodné vypít asi 2,5dl a stejné množství po lekci. V průběhu se snažte vypít cca 7-9dl tekutin. Ideální je čistá neperlivá voda nebo ředěný iontový nápoj. Pijte průběžně, pamatujte, dehydratace nemá spolehlivý indikátor. Když se ozve žízeň, můžete již být značně dehydrovaní.

Pravidelný rozvrh

png Rozvrh-Spinning-brezen-2018.png [poslední aktualizace: 27. 2. 2018, 19:07]

Ceník

Jednorázový vstupObyčejný95,- Kč
Student85,- Kč
PernamentkyMěsíční - obyčejný850,- Kč
Měsíční - student730,- Kč
10x vstup - obyčejný900,- Kč
10x vstup - student800,- Kč
20x vstup - obyčejný1 600,- Kč
30x vstup - student2 100,- Kč

BONUS! Spinning - 20 min. ZDARMA v posilovně při každé účasti na lekci. Po každém 10 vstupu ZDARMA káva dle nabídky nebo nápoj z ječmene.

Fotogalerie

Místnost pro lekce Spinningu Místnost pro lekce Spinningu

Kontakty

Vedení

Předseda:
Mgr. Zbyněk Chlumecký
Manažerka:
pri. Ing. Hana Sklenářová
Složení výkonného výboru

Adresa

TJ Lokomotiva Břeclav, z.s.
Veslařská 2753/1a
690 02 Břeclav

IČO

185 11 830

DIČ

CZ 185 11 830

Facebook

Email

tjlokobv@seznam.cz
l.meissner@seznam.cz

Telefon

Manažer: 724 877 522
Posilovna: 724 877 521
Recepce: 724 877 520
p. Meissner: 777 822 389

GPS souřadnice

48°45'42.452"N,
16°52'51.771"E

Otevírací doba

Recepce

Po - Pá: 09:00 - 21:00
So - Ne: 10:00 - 20:00

Posilovna

Po - Pá: 09:00 - 21:00
So - Ne: 09:00 - 19:00

Polední přestávka

12:00 - 13:00
Najdete nás i na facebooku! Rezervujte si sportovní aktivitu online! Česká pojišťovna VZP
Copyright 2015 © TJ Lokomotiva Břeclav