Historie

Pokud nás zajímá, kde se vlastně začíná psát naše historie, musíme se podívat až do roku 1894, kdy vznikl Sokol Břeclav, který stojí za tímto krásným sportovním areálem, který se na nám dobře známém místě sportoviště začal budovat až v roku 1925.

Roku 1952 pod politickým tlakem mizí Sokol a sloučením tělovýchovných jednot vzniká závod sokolské jednot – ZSJ Komunální podnik Břeclav I.                        V následujícím roce je přejmenován na Slavoj Komunální podnik Břeclav I.

Od roku 1955 Všesokolské slety nahradila Spartakiáda, kvůli které se zcela mění stadion a v následujícím roce dochází k další změně vlastníka a objevuje se název TJ Lokomotiva Břeclav. Od roku 1950 máme krásnou atletickou dráhu a velkou sportovní halu, která byla dostavěna roku 1974.

Po celou dobu se děl menší či větší úpravy venkovních i vnitřních prostor. Přibylo několik nezbytných staveb, jako je krytá tribuna, šatny a sklady pro sportovní nářadí. Největší rozšíření a rekonstrukce ale proběhla v letech 2003 – 2005, kdy za podpory státních finančních prostředků byla k hale vybudována přístavba. Tímto se rozšířily možnosti služeb a sportovního vyžití, jako např. lezecká stěna, malý cvičební sál, regenerační místnost, posilovna, squash, kuželky, šachy, atd.

Rok 2007 přinesl nové možnosti díky zrenovovanému beachvolejbalovému hřišti a zcela novému multifunkčnímu hřišti. V zimě roku 2008 se podařilo zatraktivnit i vstupní prostory do areálu krásným dětským hřištěm a posezením pro rodiče.

V průběhu roku 2009 se rozšířila nabídka sálových cvičení vybudováním nové tělocvičny v prostoru nad atletickými šatnami, čímž se opět rozšířily sportovní možnosti a počet návštěvníků. V pracích na areálu se stále pokračuje tak, abychom uspokojili co největší množství zájemců o sport i odpočinek a mohli tak nabídnout co nejvíce aktivit, které vás baví.